Podział bitcoina

Podział bitcoina

Bitcoin - najsłynniejsza na świecie kryptowaluta! Jest całkowicie wolna od nadzoru jakichkolwiek instytucji finansowych. Korzystanie z niej pozwala na osiąganie nieograniczonych zarobków.

Bitcoin dzieli się na mniejsze jednostki, stosowane w celu ułatwienia mikropłatności.
1 zł/ 100 cząstek- nazywanych groszami.
1 Bitcoin/ 100, 000, 000 cząstki zwane satoshi.

Wszyscy wiemy, jak wyglądają tradycyjne transakcje gotówkowe, które odbywają się za pomocą monet i banknotów. Czy są one zawsze bezpieczne? Niestety nie. Zawsze istnieje ryzyko, że dając banknot drugiej stronie, możemy zostać narażeni na nieuczciwego kontrahenta. Banknoty są zagrożone również możliwością kradzieży, fałszerstwa oraz zniszczenia. Oczywiście istnieją transakcje elektroniczne, są jednak od nich pobierane wysokie prowizje, czas oczekiwania na przelew pozostawia zawsze wiele do życzenia.

Jak zatem działa BITCOIN?
Mając internet, możesz w szybki sposób przesłać Bitcoiny w dowolne miejsce na świecie. Każda transakcja odbywa się bez jakichkolwiek pośredników, wolna jest również od prowizji. Nikt nie ma fizycznej możliwości podrobienia lub skradzenia naszych pieniędzy! Standardowy schemat transakcji elektronicznych wygląda następująco: przesyłamy pieniądze do banku, bank pobiera prowizję i ma określony czas na przesłanie naszego przelewu na konto odbiorcy. Przy transakcjach Bitcoin nie ma pośrednika, przelew wykonujesz prosto na konto odbiorcy.

Zastanawiasz się czy tego typu transakcje są bezpieczne?
Odpowiedź brzmi, tak! Wszystkie transakcje są zapisywane w łańcuchu bloków. To baza, w której znajduje się 180 GB danych, zapisywanych chronologicznie. Zanim transakcja zostanie w nim zapisana, zostaje zatwierdzona przez sieć. Tworzą ją komputery, które użyczają mocy obliczeniowej, służące do tego, by porównywać sumy kontrolne.
Blockchain - inaczej łańcuch bloków. Są w nim umieszczone wszystkie transakcje od początku istnienia bitcoina.

Bitcoin opiera się na obliczeniach matematycznych, których nikt nie jest w stanie podważyć! Nie ma również możliwości, aby dokonać fałszerstwa, podczas wykonywania transakcji. Każda próba oszustwa zostaje błyskawicznie wykryta.

Polish American Consulting Business Center - Wizy i biznes w USA

3616 Kirkwood Highway
Suite A #1162
Wilmington, DE 19808

biuro@pacbc.com

Biuro
+1 (302) 703-7469

Customer Service
ENG/PL   
+1 917 341 20 34 (USA)
PL 
+48 22 247 81 65 (POLAND)
 

pn-pt
9:00 - 17:00 czasu polskiego
8:00 - 11:00 czasu
New York