Krok po kroku - jak przebiega zakup nieruchomości na Florydzie?

Krok po kroku - jak przebiega zakup nieruchomości na Florydzie?

Proces zakupu składa się z następujących etapów:

1. Wyszukanie nieruchomości

  • Analiza możliwości finansowych w zakresie kategorii planowanego zakupu (apartament, dom itp.). Jeśli planujesz skorzystać z kredytu, warto jest odwiedzić wybrany bank w celu uzyskania listu poświadczającego Twoją zdolność kredytową (pre-approval lub pre-qualification). Mając w ręku pre-approval lub pre-qualification będziesz gotowy, aby złożyć kompletną ofertę, gdy znajdziesz już odpowiednią nieruchomość. Nie tracisz wtedy czasu na bieganie do banku i zyskujesz pewność, że sprzedający rozważy Twoją ofertę, zanim napłyną inne – od pozostałych kupujących.
  • Wybór nieruchomości
  • Zaprezentowanie oferty sprzedającemu
  • Negocjacje
  • Podpisanie kontraktu kupna/sprzedaży nieruchomości

2. Wpłata zaliczki/depozytu
Jest to tzw. „EMD- Ernest Money Deposit”. Standardowo każdej ofercie towarzyszy depozyt w wysokości min. $1,000. Zaliczka wpłacana jest na konto Escrow. Finalizacją transakcji, po zaakceptowaniu oferty, oraz przechowywaniem środków pieniężnych na koncie Escrow zajmuje się wybrana wcześniej przez strony transakcji firma Title Company.

3. Kompletowanie potrzebnej dokumentacji

  • Rozpoczęcie procesu starania się o przyznanie kredytu 
  • Inspekcja stanu nieruchomości
  • Uzyskanie akceptacji osiedla - konieczne w przypadku kupowania nieruchomości na osiedlu z HOA (Homeowner Association).

4. Finalizacja transakcji
Dzień, w którym akt własności przechodzi od sprzedającego do kupującego. Nie jest konieczna Twoja obecność przy finalizacji transakcji – wystarczy komputer, fax lub poczta. Kupujący nie płaci prowizji.

Polish American Consulting Business Center - Wizy i biznes w USA

PACBC LLC
16192 Coastal Highway 
Lewes, Delaware 19958 
USA

biuro@pacbc.com

Biuro
Polska 
+48 22 247 81 65
USA +1 917 341 20 34

pn-pt
9:00 - 17:00 czasu polskiego
8:00 - 11:00 czasu
New York